PŘÍRODNÍ PARFÉMY

přírodní parfémy-baner

VÍME, CO JE PŘÍRODNÍ PARFÉM?

Aby byl správně pochopen význam přírodního parfému, je potřeba nejprve si vysvětlit, jak je zpracován klasický parfém.

  • Tam, kde se v klasickém parfému používají rozpouštědla původem z petrochemického průmyslu, v přírodní kvalitě použijeme superkritickou extrakci CO2, která v extraktu nenechá žádné stopy
  • Tam, kde se v klasickém parfému použijí jako základ syntetická ambra nebo syntetické pižmo pro zafixování kompozice, v přírodní kvalitě se použijí dřevité složky jako cedr, santal nebo gvajak.
  • Tam, kde se v klasickém parfému rozpouští nejmastnější výtažky pomocí chemických dispergátorů, v přírodní kvalitě se použijí směsi výtažků nebo esenciálních olejů, které se vzájemně rozpustí.
  • Tam, kde se v klasickém parfému používá denaturovaný líh s ftaláty ke konečné úpravě toaletní vody, pro toaletní vody v přírodní kvalitě se použije nedenaturovaný líh pocházející z kontrolovaného zemědělství.

To ale neznamená, že přírodní parfém neobsahuje alergeny: jsou přítomny, ale všechny jsou přírodního původu.

Parfémy a vody z výrobkové řady „Les Originelles“ jsou vystavěny jako klasické parfémy. Nejsou to pouze směsi esenciálních olejů v alkoholu. Parfumerář, díky přírodní kvalitě výtažků, jimiž disponuje, vytvoří sofistikovanou konstrukci, aby získal ten nejlepší čichový výsledek. Toaletní vody s jedním tónem, jako jasmín nebo růže, obsahují alespoň 30 různých složek. U parfémů to může jít až do počtu několika stovek.

Parfém i toaletní voda jsou složeny ze tří částí: hlava – která vydrží několik minut, srdce – které vydrží déle, a základ, který zůstane i po vyprchání obou předchozích částí.

Některé tóny přilnou více než ostatní: citrusy, které patří do čeledi routovité, nejdříve vyprchají a nacházíme je hlavně jako hlavové tóny. Výsledkem jsou lehké a tonizující toaletní vody. Slavná tradiční Kolínská voda je vhodný příklad s hlavovými tóny jako bergamot a mandarinka. Pro zafixování kompozice se použil rozmarýn jako srdce.

Dřevité složky, nebo pačuli a vetiver, které jsou velmi výrazné, budou spíše použity jako základ.

Toaletní voda nepotřebuje konzervanty a antioxidanty: není třeba upřesňovat, že je bez parabenů a fenoxietanolu, nejsou obsaženy ani v klasických parfémech.

Naproti tomu toaletní voda pro miminka je bez alkoholu a s přídavkem květové vody z vilínu. Konzervant i antioxidant jsou tedy nezbytné: byly použity soli s certifikátem ECOCERT, sorban draselný a benzoát sodný.

Všechny toaletní vody a všechny parfémy obsahují vodu, která umožní vůni déle vydržet, alkohol vůni zvýrazní a dodá jí reliéf. Z tohoto důvodu nemůžeme na etiketě uvádět, že všechny prvky jsou bio, voda totiž není považována za bio prvek.

Ačkoliv je velká pozornost věnována výběru surovin a zpracování konečného výrobku, parfém zůstává svou podstatou dráždivý, včetně bio či přírodní kvality.

Tyto výrobky nejsou testovány na zvířatech.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.